centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

0,00

Dostawa do domu

Zarezerwuj kurs

Czy warto inwestować w srebro?

Srebro - podobnie jak inne metale szlachetne - jest wartościowe m.in. ze względu na to, że każdego roku zaledwie niewielka jego ilość trafia do obiegu. Czy jednak w dobie transakcji bezgotówkowych oraz obrotu banknotami i papierami wartościowymi inwestycja w nie wciąż jest opłacalna?

Inwestycja w srebro - dlaczego warto

Metale szlachetne to dobra forma zabezpieczenia w chwilach kryzysów gospodarczych czy niestabilnej sytuacji na rynku akcji i obligacji. Wraz z tymi ostatnimi pojawia się bowiem ryzyko dewaluacji papierów wartościowych, a co za tym idzie - zwiększony popyt m.in. właśnie na srebro, które stanowi majątek w formie materialnej. To zaś oznacza, że, choć w zależności od zawirowań finansowych może być mniej lub więcej warte, nigdy tak naprawdę nie utraci ono swojej wartości całkowicie.

Warto przy tym pamiętać, że jako surowiec srebro znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu - spotykamy je nie tylko pod postacią biżuterii i dzieł sztuki użytkowej, lecz również w medycynie czy produkcji urządzeń elektronicznych.

Co więcej, wartość srebra rośnie w miarę, jak maleje jego produkcja na skalę światową, a przy jego przewidywanym deficycie w ciągu najbliższych lat możemy spodziewać się jej konsekwentnego zwiększenia. Warto więc sprawdzać kursy metali szlachetnych i dokonać zakupu już teraz.

Dodatkową zaletą srebra są niskie koszty jego zakupu w porównaniu do złota czy innych kruszców. Jest to szczególnie istotne dla tych z nas, którzy obawiają się, że poczyniona przez nich inwestycja nie przyniesie znacznych zysków - co, w zależności od sytuacji panującej w kraju i na świecie, mimo wszystko jest możliwe. Pamiętajmy, że żadna forma inwestycji długoterminowej nie daje całkowitej gwarancji zysku - wybierając srebro, już na samym początku zabezpieczymy się na tę okoliczność.

Czy warto więc inwestować w srebro? Na podstawie całego powyższego wywodu można zdecydowanie stwierdzić, że tak. W ten sposób zapewnimy sobie pewną i stabilną formę zabezpieczenia na wypadek niepewnej sytuacji ekonomicznej.

Wpis w kategorii: Blog