centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

0,00

Dostawa do domu

Zarezerwuj kurs

Fakty i mity dotyczące wymiany walut

Wokół wymiany walut narosło wiele mitów. Niektórzy twierdzą, że nabywanie obcej waluty w kantorze stacjonarnym jest jedynym bezpiecznym rozwiązaniem, inni sądzą, że oferta kantorów jest bardzo uboga i że sprowadza się jedynie do kilku walut. W naszym wpisie przybliżamy fakty oraz obalamy mity. Sprawdź sam!

MIT: W kantorach stacjonarnych oferta jest ograniczona

Chociaż nadal, zarówno w kantorach stacjonarnych, jak i internetowych, najczęściej wymienianymi i nabywanymi walutami pozostają dolar oraz euro, nie oznacza to, że oferta kantorów jest ograniczona. Przeciwnie – w placówkach wymiany walut nabędziesz wiele innych, obcych jednostek monetarnych, które przydadzą się podczas zagranicznych wojaży, nawet tych najbardziej egzotycznych. W kantorach kupisz zatem między innymi:

  • chorwacką kunę,
  • filipińskie peso,
  • meksykańskie peso,
  • chińskiego juana,
  • szwajcarskiego franka,
  • funta brytyjskiego.

Mniejszą popularnością cieszą się kanadyjski i nowozelandzki dolar, rumuński lej, szwedzka korona, ukraińska hrywna, turecka lira oraz duńska korona. Z kolei aż 10% transakcji w kantorach to operacje na franku szwajcarskim, ze względu na pojawienie się na rynku nowej usługi bankowej, czyli kredytów we frankach.

FAKT: Kantory stacjonarne cieszą się największą popularnością

Mimo rosnącego zainteresowania kantorami internetowymi, kantory stacjonarne nadal cieszą się ogromną popularnością i największym zaufaniem. Dzieje się tak także dlatego, że placówki stacjonarne mają mnóstwo zalet. Najczęściej znajdują się w dogodnym położeniu: w centrum miasta, w okolicy turystycznych atrakcji lub w pobliżu dworców oraz lotnisk. Transakcja w kantorach stacjonarnych jest prosta, szybka i bezpieczna. Bezpieczny jest także pracownik kantoru, dysponujący olbrzymią gotówką, dzięki odgrodzeniu go od reszty pomieszczenia pancerną szybą. Kolejnym plusem kantorów stacjonarnych jest brak uciążliwych formalności. Klient dostaje pieniądze od razu, a w przypadku wymiany dużej kwoty może negocjować kursy walut.

MIT: Wymiana waluty w kantorze internetowym jest niebezpieczna

Kolejnym mitem, związanym z wymianą walut, jest przeświadczenie, jakoby wymiana pieniędzy w kantorze internetowym była niebezpieczna. Tymczasem witryny internetowe, zajmujące się wymianą walut, posiadają najwyższego stopnia zabezpieczenia, a transakcje dokonywane za ich pośrednictwem są szyfrowane w taki sposób, aby dane klienta nie wyciekły. Dlatego też, aby skorzystać z usługi kantora internetowego, trzeba być właścicielem specjalnego konta walutowego, na które zostaną przelane pieniądze. Ponadto kantory internetowe posiadają szereg innych zalet. Można dokonać w nich wymiany waluty przez siedem dni w tygodniu o dowolnej porze bez wychodzenia z domu, uniezależniając się tym samym od godzin otwarcia punktów stacjonarnych i oszczędzając cenny czas. Transakcja przebiega szybko oraz sprawnie, a ty możesz spokojnie zastanowić się nad sumą, którą chcesz wymienić. Ceny walut są ponadto bardzo atrakcyjne, a pieniądze szybko zostają przelane na konto.

Wpis w kategorii: Blog