centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4560.00

Dostawa do domu

Zarezerwuj kurs

Jak wybrać dobry kantor?

W ciągu ostatnich lat coraz więcej Polaków zaczęło podróżować za granicę. Nic w tym dziwnego. Otwarcie granic w strefie Schengen, dostęp do tanich linii lotniczych i coraz lepsza znajomość języków obcych kuszą rodaków, by zobaczyli jak wyglądają inne krańce świata. Przed wybraniem się na wycieczkę często muszą oni nabyć lokalna walutę i zastanawiają się, czym kierować się przy wyborze kantoru.

Przede wszystkim: kurs wymiany

To, czego szukają wszyscy to tani kantor. Dlatego głównym kryterium wyboru powinny być korzystne kursy wymiany walut, a dokładnie tej waluty, którą zamierzamy zakupić. Aby je sprawdzić, zazwyczaj wystarczy wejść na stronę internetową danego kantoru. Dobre kantory informują o tym, że cenę można negocjować. Czasami warto zadzwonić do kantoru przy korzystnym kursie i zarezerwować wymianę za kilka godzin, np. po wyjściu z pracy. Warto porównać kusy wymiany podane w kantorze i te, które podaje nasz bank. Zazwyczaj okazuje się, że ceny w kantorze są o wiele korzystniejsze.

Lokalizacja kantoru

Jeśli zamierzamy wymienić większą kwotę, lokalizacja kantoru ma bardzo istotne znaczenie. O wiele bezpieczniejsze są kantory zlokalizowane w ruchliwym centrum miasta, niż na jego ciemnych obrzeżach. Niektóre kantory prowadzą także usługi online, warto wtedy zapytać się o taką możliwość wymiany. Kantor w centrum miasta to dla klienta także oszczędność czasu jeśli chodzi o dojazd.

Dostępność i ilość walut

O tym, czy dany kantor jest dobry, świadczy też różnorodność dostępnych w nim walut, oraz ich ilość. Dobre kantory oferują swoim klientom co najmniej kilkadziesiąt różnych walut. Zapewniają też takie ich kwoty, które potrzebne są przeciętnemu turyście. Jeśli zamierzamy kupić zupełnie egzotyczną walutę, warto przed wybraniem się do kantoru zadzwonić i zapytać, czy jest ona dostępna.

Wpis w kategorii: Blog