centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4575.00

Dostawa do domu

Zarezerwuj kurs

Jaki jest najlepszy dzień tygodnia na wymianę waluty?

Odwiedzanie obcych krajów to idealny sposób na spędzenie wymarzonych rodzinnych wakacji, poznawanie innych kultur i tradycji oraz rozszerzanie swoich horyzontów. Dzięki możliwości podróżowania mamy okazję obcować z ludźmi, którzy żyją zupełnie inaczej niż my, dzięki czemu stajemy się bardziej tolerancyjni. Jak mówi stare przysłowie: podróże kształcą. Warto więc korzystać z tej możliwości, kiedy tylko mamy taką okazję. Wakacyjne czy służbowe wyjazdy wiążą się z wieloma sprawami, które trzeba załatwić jeszcze przed opuszczeniem naszego kraju. Jedną z ważniejszych kwestii jest wymiana waluty. Zanim opuścimy Polskę, powinniśmy wymienić odpowiednią kwotę pieniędzy na walutę obowiązującą w kraju, do którego się wybieramy. Gotówka w portfelu jest zazwyczaj bardzo przydatna, ponieważ nie wszystkie transakcje będziemy mogli opłacić przy użyciu karty kredytowej czy debetowej.

Kiedy najlepiej wymieniać walutę?

Jeżeli mamy w planach zagraniczny wyjazd i w związku z tym chcemy wymienić walutę, powinniśmy zastanowić się, kiedy to zrobić, aby była to dla nas jak najkorzystniejsza transakcja. W naszym interesie będzie kupno waluty jak najtaniej, dlatego powinniśmy przyjrzeć się temu, czy na jej cenę ma wpływ dzień tygodnia, w którym będziemy wykonywać tę operację.

Analizując statystyki zmian kursów walut, można wywnioskować, że są lepsze i gorsze dni tygodnia na ich wymianę. Najlepiej wybrać na wymianę taki dzień, w którym interesująca nas waluta będzie najtańsza. Okazuje się, że np. dolar przez dłuższy czas był najdroższy w piątki, a najtańszy we wtorki. Większość walut jest najtańszych na początku tygodnia, dlatego najlepiej zaplanować wymianę walut właśnie w tym okresie. Kiedy przyglądamy się tygodniowemu rozkładowi kursu euro, można zauważyć, że jest ono najtańsze w piątki, a najdroższe we środy. Warto zastanowić się także, o jakiej godzinie chcemy odwiedzić kantor i dokonać wymiany walut. Najniższe kursy sprzedaży euro i dolara amerykańskiego są zazwyczaj przed południem pomiędzy godziną 11 a 12.

Przedstawione powyżej statystyki i obserwacje wahań kursów walut są szczególnie istotne dla osób, które muszą systematycznie wymieniać walutę. Jeżeli np. zarabiamy w obcej walucie i musimy regularnie wymieniać swoje wypłaty na złotówki, bardzo ważne będzie wybranie odpowiedniego dnia tygodnia i godziny na wykonywanie tych operacji. Dzięki temu, że wymiana nastąpi w optymalnym czasie, będziemy mogli zyskać na tej transakcji.

Wpis w kategorii: Blog