centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4440.00

Dostawa do domu

Zarezerwuj kurs

Pierwsza wizyta w kantorze. Jak się do niej przygotować?

Stacjonarny kantor odwiedza się zwykle przed wyjazdem do obcego kraju w celu wymiany polskich złotych na walutę zagraniczną. Pierwsza wizyta w kantorze wymaga jednak pewnego przygotowania. Warto sprawdzić aktualny kurs interesującej nas waluty, a następnie porównać oferty kilku kantorów, tak aby wybrać najatrakcyjniejszą ofertę. Jak wynegocjować dobrą cenę danej waluty?

Jak działa kantor wymiany walut?

Wymiana waluty w jednym z punktów wymaga posiadania określonej ilości gotówki. Negocjowanie kursu leży w interesie klienta, jednak nie zawsze uzyskanie pożądanej ceny jest możliwe. Zmiana ceny waluty najczęściej możliwa jest przy większej sumie pieniędzy. Jednak taka sytuacja nie zawsze jest bezpieczna, ze względu na przetransportowanie gotówki do banku. Jak się okazuje, z kantorów stacjonarnych najczęściej korzystają osoby, które nie mają dostępu do Internetu. W grupie tej znajdują się zwłaszcza starsze osoby, ale również młodzi ludzie odwiedzają stacjonarne kantory.

Kantor internetowy – jak wymienić pieniądze?

Pierwsza wizyta w wirtualnym kantorze może być nieco kłopotliwa, szczególnie dla osób, które nie miały okazji zapoznać się z nowymi metodami wymiany walut. Na początek należy podać najważniejsze dane osobowe, w tym adres e-mail i numer kontaktowy. W dalszej kolejności dochodzi do potwierdzenia tożsamości poprzez rejestrację. Kolejnym krokiem jest podanie właściwego numeru konta bankowego, z którego zostaną pobrane środki do kantoru oraz tego, na który mają one być wymienione. Dlatego przed skorzystaniem z kantoru internetowego należy założyć specjalne konto złotówkowe i walutowe. Konta te muszą być spójne pod względem podanych informacji. W przypadku konta firmowego konieczne jest podanie numerów REGON i NIP.

Wpis w kategorii: Blog