centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4250.00

Dostawa do domu

Zarezerwuj kurs

Wymiana walut w kantorze internetowym. Jak to działa?

Wymiana walut on-line przeprowadzana jest w internetowych kantorach walutowych, czyli za pośrednictwem stron WWW i usług bankowości elektronicznej. W czasach, gdy większość usług modernizuje się w duchu cyfryzacji, nie jest zaskoczeniem, że kantory internetowe zyskują coraz większą popularność. Pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale często także i środki finansowe. Sprawdźmy, jak działa usługa wymiany walut on-line w praktyce.

 

Wymiana walut on-line krok po kroku 


Wymiana walut on-line w kantorze internetowym jest dziecinnie prosta. Wystarczy tylko kilka kliknięć, by zrealizować transakcję. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy wybrany kantor internetowy obsługuje nasz bank. Na większości platform transakcje w popularnych bankach wykonywane są natychmiastowo i bez dodatkowych kosztów. Następnie należy utworzyć konto na platformie i zalogować się do panelu klienta. W dalszej kolejności trzeba obliczyć, ile waluty będziemy potrzebować. Można w tym celu skorzystać z wygodnego kalkulatora on-line z aktualnymi kursami walut. Wpisujemy ilość posiadanych środków lub ilość waluty, którą potrzebujemy – i po kilku sekundach odczytujemy wynik. 

Kolejny krok to zlecenie wymiany waluty. Złożenie dyspozycji operacji walutowej składa się na platformie internetowej. Wymianę można zlecić po wcześniejszym zatwierdzeniu odpowiedniego kursu, po kursie z momentu otrzymania przelewu przez kantor lub odłożyć w czasie do momentu, gdy kurs będzie najkorzystniejszy (można ustalić wartość korzystnego dla nas kursu). Następnie kantor generuje dane do przelewu zakupowego. Przelew można zrealizować samodzielnie lub przez system przelewów natychmiastowych. Klient musi zrealizować przelew i poczekać na realizację transakcji przez swój bank.

Kolejny krok to zaksięgowanie środków na koncie kantoru internetowego. Informację o odnotowanej wpłacie otrzymamy w wiadomości na panelu klienta i drogą mailową. Potem wystarczy już tylko poczekać na przelew zwrotny. Wymienione środki finansowe wpływają na rachunek, wskazany w formularzu zlecenia i prowadzony w wybranej walucie. Brak rachunku walutowego nie jest w tym przypadku przeszkodą – z powodzeniem można skorzystać z usługi wirtualnego portfela, którą coraz częściej oferują kantory on-line. Numer rachunku złotówkowego i walutowego podaje się przy rejestracji konta w portalu. 

 

Kantor stacjonarny czy internetowy?


Eksperci szacują, że już niemal 20% Polaków korzystać z usług kantorów internetowych. Na korzyść wymiany walut on-line przemawia wiele zalet. Przede wszystkim – czas transakcji. Środki finansowe możemy wymienić w ciągu zaledwie kilku minut i to w dodatku bez wychodzenia z domu. Kantor walutowy on-line to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują poza Polskę lub mieszkają poza granicami kraju. Z usługi często korzystają także osoby, spłacające kredyt w innej walucie lub zajmujące się handlem na rynkach międzynarodowych. Realizacja zakupów w internetowych sklepach zagranicznych także przebiegnie zdecydowanie łatwiej z kantorem on-line. Wymiana walut przez internet pozwala dokonywać transakcji przez całą dobę, niezależnie od dni wolnych. 

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania są także bardzo atrakcyjne przeliczniki walut. Nie bez powodu mówi się, że kantory internetowe to najtańsze punkty wymiany walut. Spread niższy o kilkanaście groszy ma znaczenie zwłaszcza przy transakcjach cyklicznych. Co więcej, całodobowy dostęp do systemu sprawa, że możemy wymienić walutę w najdogodniejszym momencie w ciągu doby. Pamiętajmy także, że każdy kantor internetowy musi posiadać licencję KNF. Transakcje wymiany walut on-line są dzięki temu w 100% bezpieczne.

Wpis w kategorii: Blog