centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

0,00

Dostawa do domu

Zarezerwuj kurs

Wyższy czy niższy - który kurs wymiany waluty jest lepszy?

Kursy wymiany walut w kantorach nieustannie się zmieniają. Dla wielu osób jednak pozostają niezrozumiałe. Często nie odróżniamy ceny skupu i sprzedaży i nie wiemy, na którą zwrócić uwagę w konkretnym przypadku. Jeśli jednak zastanawiamy się, czy lepszy będzie niższy, czy wyższy kurs, to koniecznie musimy się w takim pytaniu odnieść do tego czy sprzedajemy walutę, czy też chcemy ją kupić.

To jak to jest z tą wysokością kursu?

Jeśli odwiedzamy kantor, to najczęściej interesuje nas konkretna kolumna w kursach walut. Pojawia się pytanie czy sprzedajemy, czy chcemy kupić? W odniesieniu do tego zwracamy uwagę na konkretne ceny. Jeśli mamy obcą walutę i chcemy ją wymienić na polską, to zamierzamy sprzedać, czyli interesuje nas cena skupu, jaką oferuje kantor. W tym przypadku im jest ona wyższa tym dla nas korzystniej. Czasem opłaca się nawet sprawdzić oferty kilku placówek, aby sprzedać po jak najlepszym kursie, choć w większości przypadków różnice się nieznaczne.

Z kolei w sytuacji, w której przychodzimy do kantoru z polską walutą i chcemy ją wymienić na zagraniczną, to znaczy, że chcemy kupić, więc interesuje nas cena sprzedaży. W tej opcji z kolei im kurs niższy, tym lepszy dla nas jako kupujących. Po raz kolejny warto rozważyć kilka ofert. Czasem opłaca się również poczekać kilka dni, bo ceny potrafią się stale zmieniać, jednak musimy obserwować również prognozy, bo nie zawsze te zmiany będą dla nas korzystne.

Czy coś jeszcze musisz wiedzieć?

 

Pamiętaj więc koniecznie, że cena skupu i sprzedaży w kantorze nigdy nie będzie równa. Jest to placówka, która na wymianie walut zarabia i to się nie zmienia. Nie zmienia to jednak faktu, że jako konsument możesz szukać najlepszej dla siebie opcji i przyglądać się kursom walut w poszczególnych opcjach. Wówczas z pewnością trafisz na moment, w którym wymiana będzie dla Ciebie zdecydowanie najkorzystniejsza. Pieniądze wymieniamy w różnych sytuacjach. Jeśli właśnie teraz ty jej potrzebujesz, to koniecznie znajdź dobry kantor.

Wpis w kategorii: Blog