centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

0,00

Dostawa do domu

Zarezerwuj kurs

Reguły sprzedaży i skupu walut

Wymiana gotówki w kantorze – czy to w przypadku zakupu, czy sprzedaży waluty – jest prostą transakcją, o ile obie strony przestrzegają pewnych reguł. My ze swej strony gwarantujemy Klientom:

  • Przejrzysty sposób prezentacji kursów – zarówno w siedzibie stacjonarnej w Opolu, jak i na stronie internetowej, kursy dostępnych w kantorze walut są przejrzyste i jasne: podajemy zarówno cenę sprzedaży, jak i zakupu danej waluty,
  • Poprawne zapisy kursów – nie ma mowy o pomyłkach czy niewyraźnym zapisie, wobec czego Klient nie może się pomylić w odczytaniu ceny,
  • Prowizje – o wszystkich dodatkowych opłatach, np. uiszczanych przez Klienta dokonującego wymiany waluty online za pośrednictwem innego banku niż te, z którymi na stałe współpracujemy, informujemy Kontrahentów przed zawarciem transakcji – nigdy podczas jej finalizacji,
  • Najkorzystniejsze kursy walut w mieście – zwolennicy teorii mówiącej o tym, że chcąc wymienić gotówkę warto udać się do kilku kantorów, by porównać ich oferty, częściowo mają rację; mieszkańcy Opola mogą jednak spokojnie skierować swoje kroki prosto do kantoru CENT. Chyba, że na własne oczy chcą się przekonać, że nie zawyżamy kursów i nie ustalamy ich z konkurencją,
  • Fachowa obsługa – mimo że sprzedaż i skup walut to, jak powiedzieliśmy, niezbyt skomplikowane transakcje, to i tak powinny przeprowadzać je osoby kompetentne, które przeszły odpowiednie kursy i szkolenia: także te z rozpoznawania fałszywych pieniędzy, by uniknąć wypuszczenia w obieg podrobionej gotówki i narażenia Klientów na kłopoty.

Zasady wymiany walut z dostawą do domu

Nasi Klienci nie muszą nawet wychodzić z domu, aby wymienić niezbędną kwotę w naszym kantorze. Transakcja może odbyć się za pośrednictwem internetowego systemu rezerwacji i sprzedaży, który pozwala dokonać wymiany waluty w komfortowych warunkach – z ulubionego fotela, w trakcie pakowania bagażu lub w późnych godzinach wieczornych. Przesyłkę zlecamy w ciągu 24 godzin od otrzymania wpłaty w PLN, a dostawą zajmuje się firma kurierska Pocztex. Realizujemy zamówienia na terenie całej Polski, ubezpieczając przesyłki do kwoty 5 000 złotych, dzięki czemu nasi Klienci nie muszą martwić się o bezpieczeństwo transakcji.

Zasady wymiany większych kwot

Nasz kantor umożliwia wymianę walut w zupełnie dowolnych ilościach. Mogą być to transakcje codzienne opiewające na niskie kwoty lub biznesowe, które wymagają zaangażowania znacznych środków. Z reguły dostępność poszczególnych walut nie stanowi problemu, jednak w wypadku wyższych kwot dobrze jest uprzedzić nasz zespół o takim zamiarze. Przy wymianach ponadprogowych (powyżej 15 000 EUR) wymagane jest jedynie okazanie dowodu osobistego lub paszportu, jak wynika to z przepisów prawa. Nasi klienci mogą liczyć na możliwość negocjacji kursu walut w przypadku dużych kwot, jednak ostateczny kurs jest to uzależniony od wielu czynników zewnętrznych i niezależnych od naszego kantoru. Nie pobieramy również prowizji za wymianę waluty – nawet w przypadku transakcji o znacznej wartości.

Pozostałe reguły i zasady wymiany

Nasi Klienci często pytają, czy zajmujemy się skupem bilonu. W większości przypadków jesteśmy zmuszeni zaprzeczyć. Sprzedaż bilonu jest możliwa tylko w przypadku EUR. Każda inna waluta skupowana będzie jedynie w formie banknotów. Nie oferujemy również możliwości rozmienienia banknotów na bilion.

Kursy walut aktualizowane są kilka razy dziennie w zależności od sytuacji rynkowej. O cenach wszystkich dostępnych walut informujemy na bieżąco zarówno na naszej stronie internetowej, jak i punkcie stacjonarnym. Zestawienia kursów ukazują wszystkie dostępne w naszym kantorze waluty i nie ma możliwości zamówienia waluty spoza tej listy. Ceny sprzedaży i kupna waluty podlegają negocjacjom.

Więcej ważnych informacji dotyczących współpracy z naszym kantorem wymiany walut znajdziesz na stronie internetowej – zachęcamy do zapoznania się z jej zawartością.


Kantor tradycyjny, a internetowy. Porównanie

Kantory internetowe, ze względu na wygodę transakcji, pomału zaczynają wypierać tradycyjne palcówki wymiany walut. Mimo to, zwłaszcza przed sezonem urlopowym, w stacjonarnych punktach sprzed

Negocjowane kursy walut

Nie tylko oferujemy najlepsze ceny walut w całym Opolu, lecz także jesteśmy gotowi do negocjacji kursów walut z Klientami. Wiadomo, że im

Współpraca z bankami – wymiana walut online w kantorze CENT

Nasza wieloletnia obecność na rynku walutowym sprawiła, że postanowiliśmy rozbudować ofertę o nowe sposoby realizacji transakcji wymiany walut. W tym celu zwr&oa

Zarezerwuj kurs wymiany walut w najtańszym kantorze w Opolu

Kursy walut są zmienne, ale wcale nie oznacza to, że nie możesz swobodnie wymienić gotówki, opierając się na kursie najbardziej korzystnym. Wystarczy skorzystać z usług kantoru CENT, który nie bez powodu cieszy się mianem najtańszego wśród opolskich kantorów. Oferujemy Klientom możliwość zarezerwowania najlepszego, ustalonego z góry kursu wymiany walut.

Dlaczego warto zarezerwować kurs waluty?

Rezerwacja kursu jest korzystna, gdyż ceny walut zmieniają się nierzadko w trudny do przewidzenia sposób. Skąd jednak bierze się zmienność kursu? Wpływa na niego głównie stosunek popytu do podaży danej waluty. Do takich danych nie mamy wglądu, wobec czego nie wiemy, czy za kilka dni aktualny kurs utrzyma się bądź wręcz ulegnie zmianie na naszą korzyść i kupimy pożądaną walutę w atrakcyjnej cenie. Ma to szczególne znaczenie dla osób obracających większą gotówką. To przede wszystkim z myślą o ich interesach wprowadziliśmy możliwość rezerwacji kursu walut – prosty sposób na uzyskanie możliwie najbardziej atrakcyjnego kursu bez potrzeby częstego monitorowania tabeli kursów.

Na czym polega rezerwacja kursu?

Rezerwacja kursu walut nie jest trudna i polega na ustaleniu z naszym kantorem kursu, według którego dana kwota pieniędzy zostanie wymieniona na jej równowartość w odpowiedniej walucie. Często nie wykluczamy dodatkowej możliwości negocjacji – im większą kwotę Klient chce wymienić, tym bardziej atrakcyjny kurs jesteśmy w stanie ustalić.

Jeśli nie chcesz ryzykować niekorzystnej zmiany kursu, skorzystaj z usługi jego rezerwacji: wypełnij formularz łatwo dostępny na stronie internetowej lub od razu skontaktuj się telefonicznie z naszym kantorem. Na odbiór pieniędzy z naszego oddziału masz dwie godziny od chwili ustalenia kursu. W uzasadnionych przypadkach możemy przedłużyć czas finalizacji transakcji, np. w przypadku dłuższego dojazdu na miejsce.