centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4560.00

Dostawa do domu

Zarezerwuj kurs

Rezerwacja i negocjowanie kursów walut. Co to znaczy?

Konieczności wymiany waluty zazwyczaj towarzyszy pytanie, kiedy dokonać transakcji aby była ona jak najbardziej korzystna? Wybór właściwego momentu nie jest łatwy, bowiem kursy walut kształtowane są wieloma czynnikami. Profesjonalne kantory walutowe oferują jednak usługi, dzięki którym możemy odroczyć w czasie wymianę waluty po opłacalnym dla nas kursie lub wynegocjować korzystniejszy kurs. Sprawdźmy, na czym polegają negocjowane kursy walut i jak wygląda rezerwacja kursów?

 

Negocjowane kursy walut


Negocjowanie kursów walut to proces komunikacji z przedstawicielem kantoru wymiany walut w celu osiągnięcia porozumienia, co do ceny interesującej nas waluty. Wiele profesjonalnych kantorów oferuje taką możliwość, dzięki której transakcja nie musi odbywać się po cenach z tabeli kursów. W ten sposób klient jest w stanie osiągnąć korzystniejszą stawkę i wypracować optymalne oszczędności. Negocjowanie kursów walut jest opłacalne przy obrocie większymi kwotami. W takich przypadkach można wynegocjować kilka groszy zysku na każdej jednostce walutowej. Decydujący wpływ na wysokość negocjowanej kwoty będzie miało nasze przygotowanie merytoryczne, wysokość kwoty podlegającej wymianie oraz znajomość bieżących tendencji na rynku walutowym.

Przed przystąpieniem do negocjacji należy zapoznać się z ceną kupna i sprzedaży oraz marżą kantoru. Sam proces negocjacji musi odbywać się w czasie rzeczywistym, czyli z przedstawicielem kantoru i nie może trwać dłużej niż kilkadziesiąt sekund, bo cena waluty zmienia się dynamicznie i kurs cały czas ulega zmianie. Niektóre kantory oferują możliwość telefonicznej negocjacji kursu. Wartością graniczną dla negocjacji jest kurs międzybankowy. Warto również zorientować się, czy dany kantor ustalił wartość progu wejścia dla negocjacji.

 

Rezerwacja kursów walut


Rezerwacja kursów walut ma na celu zminimalizowanie kosztów klienta, poniesionych na skutek dynamicznie zmieniających się kursów walutowych. Usługa rezerwacji kursu jest gwarancją, że waluta zostanie wymieniona po wcześniej określonym kursie. Stanowi zabezpieczenie przed gwałtownym wzrostem lub spadkiem wartości waluty. To bardzo korzystna alternatywa dla przedsiębiorców, dokonujących dużych transakcji lub klientów, zarabiających w obcych walutach. Z możliwości rezerwacji kursów chętnie korzystają też osoby indywidualnie, którym zależy aby wymienić gotówkę w korzystnej cenie. Nie trzeba regularnie odwiedzać kantoru i martwić się o to, że przegapimy korzystny kurs. Wystarczy cyklicznie sprawdzać stronę internetową kantoru i w dogodnym momencie skorzystać z opcji internetowej rezerwacji kursu. Dokonujemy wówczas zlecenia wymiany waluty po określonym z góry kursie. Umożliwia to bardziej precyzyjne planowanie wydatków i zaoszczędzenie czasu. Pamiętajmy jednak, że procedura rezerwacji jest darmowa, ale nieodwołalna. Zapłaty za transakcję można zazwyczaj dokonać w przeciągu 2 dni – warto wcześniej zapoznać się z regulaminem usługi danego kantoru.

Wpis w kategorii: Blog